סיכום מחצית שנת פעילות של איגוד כתבי הבלוגים לסוף 2019

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לאחר 6 חודשי פעילות מיום הקמתו של איגוד כתבי הבלוגים בישראל ב- 5.7.19 ועם סיום שנת 2019, זה הזמן למסור דו"ח מסכם לחודשי הפעילות הראשונים של אכב"י.

אירוע ההכרזה
הקמת האיגוד נעשתה באירוע הכרזה גדול שבו השתתפו יותר מ-150 בלוגרים ובלוגריות מכל תחומי הכתיבה. האירוע התקיים במתחם Panthera Pro בתל אביב ובחסות בעלות המתחם.

הצטרפות חברים
מאז הקמת האיגוד הצטרפו אליו עשרות חברים וחברות שחלקם שילמו דמי חבר לתקופה של חצי שנה וחלקם לתקופה של 18 חודשים בסכום של 490 ₪ למצטרף.
מידע על אפשרויות הצטרפות כאן


ניהול חשבון אכב"י
כדי לאפשר ניהול ספרים תקין של חשבון אכב"י, הוחלט להישען על העמותה של התאחדות היזמים בישראל. החשבון מנוהל תמורת עמלה ע"י עו"ד ורה אורמן. כל זאת עד תתאפשר פתיחת חשבון עצמאי של האיגוד בהסכמת אחד הבנקים.

הנהלת האיגוד
מיד לאחר ההכרזה על הקמתו של האיגוד הוקמה הנהלה של 10 חברים שקיבלו על עצמם לבצע את פעילותם ללא תמורה. בפועל כוללת כיום ההנהלה 5 חברות וחברים פעילים המשמשים בתפקידים הבאים: דני בירן – יו"ר, סוזי בר סגנית יו"ר וקשרי חוץ, רוני אביב – מנהל כספים ומנהל אתר האינטרנט, גלית קידר – קשרי קהילה, טל לביא – ניהול אירועים ושת"פ. חברים אחרים שהיו פעילים בשבועות הראשונים להקמת האיגוד פרשו במרוצת הזמן מההנהלה בשל אילוצים שונים.
בהנהלת איגוד מקווים להצטרפות פעילים נוספים שיסכימו להירתם בהתנדבות לפעילות שתקדם את מטרותיהם של הבלוגרים בישראל. התחומים שמחכים לכם: מנהל/ת דף אינסטגראם, מנהל/ת דף הפייסבוק, מנהל/ת שיווק, גרפיקאי/ת.
מידע על חברי ההנהלה כאן

סדרה של אירועים
בחודשים שחלפו מאז הקמת האיגוד התקיימו מספר אירועים שחלקם זכה להצלחה רבה.
* ברשימת האירועים ניתן למנות את הסיור בשוק הפשפשים ביפו עם שף רועי רונן שנערך בחודש יולי.
* אירוע נוסף התקיים ב-5.9 תחת הכותרת "קהילת הבלוגרים חוגגת בירושלים". האירוע נערך במלון "בוטיק אגריפס" בירושלים. קדם לאירוע סיור עם השף בועז כהן בשוק מחנה יהודה.
* אירוע אחר – "בלוגר על הבר", שתוכנן להתקיים ב-2.9 בפרנדס אנדרגראונד  בהשתתפות יעל מן שחר, לא יצא לפועל בגלל מיעוט נרשמים.

הסכמי הטבות והנחות
במהלך חודשי הפעילות של 2019  חתם האיגוד על סדרה של הסכמים למתן הטבות והנחות לחברי אכב"י עם חברות וארגונים רבים בהם: חברתJET SERVER, חברת לופה, בית הספר לצילום גליץ, חנות האון ליין של ירין שחף, הצלם פליקס לופה, חברת SAFOT99. שרון גולן, מפגשי נטוורקינג ויין, אתר  100P 100 וחברת DR SCHRAMMEK.
מידע על מגוון ההטבות וההנחות כאן

בנוסף קיבלו חברי האיגוד כרטיסי מתנה וכרטיסי הנחות לכנס הצילום של ישראל 2019, הנחה להשתתפות בכנס השנתי של וורדפרס, וכן כרטיס סים לשימוש חינם בחו"ל של חברת 019.

פעילות קהילתית באינטרנט
האיגוד גם קיים מספר פעילויות למען הקהילה על גבי המרשתת בהם ציון יום הבלוגרים העולמי שחל ב-31.8.19 ופרויקט "הדלק נר והעבר לאחר" שהתקיים במהלך חג החנוכה.

האיגוד נרשם כעמותה
בחודש אוגוסט נענה רשם העמותות לפניית אכב"י לרשום את האיגוד באופן רשמי כעמותה ללא כוונות רווח.

חלוקת תעודות "כתב בלוג"
עם הקמת העמותה הונפקו לחבריה כרטיסי "כתב בלוגים" מטעם האיגוד. חלק מהחברים כבר עשה שימוש יעיל בכרטיסים אלה בכניסה למתחמים ולאתרים שונים בארץ ובחו"ל.

פרויקט "המשלחת"
בחודש ספטמבר הכריזה הנהלת אכב"י על פרויקט "המשלחת". המיזם שנפתח לכל בלוגר (עם עדיפות לחברי האיגוד) נועד לספק כיסוי מדיה נרחב לאתרים ולמקומות שבהם יבקרו הבלוגרים. זאת, תוך התאמת הסיורים למגוון הנושאים שבהם עוסקים כתבי הבלוגים (קולינריה, חינוך, לייף סטייל, אופנה, תרבות ועוד), תוך שיתוף הדדי של הפוסטים שיפורסמו ע"י משתתפי "המשלחת". לאחר דחיות בגלל המצב הביטחוני, ייצאו 20 חברי "המשלחת" בימים 13-14 בינואר לשדרות, אשקלון ועוטף עזה כדי להביע תמיכה בתושבים ובעסקים של העוטף.

הצגת פיילוט "המשלחת" ב-IMTM
הפיילוט של פרויקט "המשלחת" יוצג בכנס שייערך ב-12.2 בשעות 13:00 – 14:00 במסגרת סדרת הכנסים שעורך משרד התיירות בתערוכה הבינלאומית IMTM. חברי האיגוד וקהילת הבלוגרים בכלל מוזמנים לכנס זה כדי להכיר מקרוב את פרויקט "המשלחת". נדרשת הרשמה לכניסה לתערוכה (ללא תשלום) באתר האינטרנט של IMTM בכתובת https://www.imtm.co.il/

שת"פ עם איגוד משווקי התיירות
לקראת הקמת פרויקט "המשלחת" נערכו מפגשים בין הנהלת אכב"י להנהלת איגוד משווקי התיירות בישראל שבהם הוחלט על שיתוף פעולה נרחב בביצוע הפרויקט באופן סדיר וקבוע בכל רחבי הארץ. איגוד משווקי התיירות ישמש כזרוע ביצועית למיזם וחברי איגוד כתבי הבלוגים יהיו הזרוע התקשורתית שלו.
מיד לאחר הצגת פיילוט "המשלחת" בתערוכת התיירות, תתחיל פעילות קבועה של "משלחות" במקומות שונים ברחבי הארץ וכבר ניכרת התעניינו רבה בשטח באשר להמשך ביצוע הפרויקט.

מדיה ותקשורת
כבר בימים הראשונים להקמת אכב"י נפתח אתר האינטרנט של האיגוד בתכנון ובניהול של רוני אביב.
כתובת האתר
בנוסף נפתח דף פייסבוק של אכב"י שכתובתו
מדי שבועיים שולחת הנהלת אכב"י בלוג לטר לחברי האיגוד ובו עדכונים שוטפים על הנעשה ועל התכניות הצפויות בפעילותו של האיגוד.

מבצע הצטרפות וחידוש חברות ל-2020
עם סיום שנת 2019 הכריז האיגוד על מבצע גרין פריידיי שבמסגרתו ניתן יהיה להצטרף לאכב"י בסכום של שקל אחד ליום בלבד (365 שקלים לשנה). המבצע עומד להסתיים ביום שישי 10.1.20 אך קיימת דרישה להעריכו לתקופה נוספת ולכן הוא יסתיים ביום שישי 31.1.20.
מידע על המבצע כאן


ועדת ביקורת
על רשימת ההצלחות הגדולה כפי שפורט לעיל, עדיין לא התאפשרה הקמת ועדת ביקורת לאיגוד כמתחייב מתקנות רשם העמותות. בשבועות הקרובים ייעשה מאמץ לרתום לפחות שניים מחברי האיגוד לוועדה. זוהי גם פנייה לאלה הנכונים למלא את התפקיד. ניתן להתקשר לשם כך להנהלת אכב"י במייל

לסיכום
ניתן לציין בסיפוק כי במהלך תקופה קצרה הצליח האיגוד למצב את עצמו במודעות הולכת וגדלה של חברי קהילות הבלוגרים הפועלות בישראל. במהלך התקופה הזאת פעל צוות ניהול קטן יחסית ללא לאות כדי לקיים את הפעילות נרחבת הזאת וכדי לקשור קשרים רבים של שיתופי פעולה עם גורמים עסקיים וציבוריים שונים.
כדי להצליח ולמנף עוד יותר את הפעילות הזאת במהלך שנת 2020 נדרשת היענות נוספת מצד חברים להצטרף להנהלת האיגוד ולהיות חלק מהגוף הפעיל שנושא את דגל האיגוד בהתנדבות.
                                                                     דני בירן
                                                   יו"ר איגוד כתבי הבלוגים בישראל

הישארו מעודכנים והירשמו לקבלת עדכונים מאיתנו:

אל תפספסו את האירועים הקרובים שלנו והירשמו כבר עכשיו