האתיקה מחייבת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אורלי וגיא זכו בתביעת דיבה שהגישו נגד כותבת טוקבקים. כך נכתב בעיתון "ישראל היום" שיצא לאור ב-17.7.19.  לכאורה מדובר בעוד ידיעה על ידוענים שניהלו מאבק משפטי נגד מי שכותב נגדם ואולם, מבחינת כותבי הבלוגים זוהי ידיעה מעניינת שיש להתייחס אליה בכובד ראש.
הנתבעת, כותבת טוקבקים מאשקלון, כך עפ"י "ישראל היום", טענה בטוקבק שכתבה כי אורלי וגיא "חטפו ילד". בית המשפט מצא את כותבת הטוקבק חייבת בדין ופסק כי תשלם לאורלי וגיא פיצוי בסך 150,000 ₪.
הידיעה הזו מצביעה שוב על משנה הזהירות שיש לנקוט כאשר מעלים בפוסט טענות כלפי אדם או גוף מבלי לבדוק את העובדות לאשורן. ככל שהיקף הכתיבה בבלוגים עולה, כך קיימת סכנה כי הבלוגרים אינם מודעים מספיק למשמעות של כתיבת טענות לא מבוססות על אנשים או גופים שונים.
האתיקה שחלה על עיתונאים בעיתונות המודפסת והמשודרת, חלה בעניין זה גם על כותבי הבלוגים. הדבר מחייב את הנהלת אכב"י לפעול בהקדם להקמת ועדת אתיקה, שתפעל להעברת הידע ולהנחלתו בקרב כותבי הבלוגים, הן באמצעות סדנאות בנושא והן כאשר מועלות טענות כלפי מי שפעל בניגוד לכללי האתיקה.
ועדה כזאת צריכה לקום בהקדם ופעולתה הראשונה תהיה כתיבת תקנון אתיקה של האיגוד.
הנהלת האיגוד פונה בהקשר זה לחברות ולחברים ומבקשת מכאלה שרואים עצמם מתאימים ונכונים לעסוק בנושא, להציע את עצמם לחברות בוועדה. ניתן לעשות זאת באמצעות כתיבה בדואר האיגוד
(מקור הצילום: ויקיפדיה)

הישארו מעודכנים והירשמו לקבלת עדכונים מאיתנו:

אל תפספסו את האירועים הקרובים שלנו והירשמו כבר עכשיו